Autor Wątek: Czyszczenie stali nierdzewnej  (Przeczytany 9306 razy)

banana

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Czyszczenie stali nierdzewnej
« dnia: 29-12-2014, 12:30:41 »
Witam. Nie wiem, czy może to tylko ja, czy więcej osób ma z tym problem, więc postanowiłam się nim podzielić. Problem brzmi: rdza na stali nierdzewnej (to nawet głupio brzmi  :P). Nieźle się namęczyłam żeby w końcu znaleźć produkt, który usunie rdzę i w dodatku zapewni ochronę przed dalszym korowaniem. Trafiłam na stronę http://emergo-metal.pl. Polecam  wszystkim wstąpić, poczytać i wypróbować ;). I tak btw. pracujący tam ludzie to pełni profesjonaliści!  :)

karol557

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Czyszczenie stali nierdzewnej
« Odpowiedź #1 dnia: 06-03-2017, 13:36:38 »
to trochę kosztuję nawet

Matttt

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 15
  • Zobacz profil
Odp: Czyszczenie stali nierdzewnej
« Odpowiedź #2 dnia: 04-12-2017, 15:28:04 »
Wydaje mi się, że równie dobrze możesz sobie zobaczyć na tę stronę, bo mają tam malowanie proszkowe. Fajny sposób na zapobieganie korozji, więc jak najbardziej warte obczajenia. Do tego widać, że mają indywidualne podejście do klienta i nie moją się wyzwań.
Zapraszam -> http://sandc.pl/

estera

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 22
  • Zobacz profil
Odp: Czyszczenie stali nierdzewnej
« Odpowiedź #3 dnia: 17-12-2017, 19:47:42 »
Jaki jest koszt takiego czyszczenia?

patykinio85

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 10
  • Zobacz profil
Odp: Czyszczenie stali nierdzewnej
« Odpowiedź #4 dnia: 02-01-2018, 23:52:50 »
Też jestem ciekawy ile to kosztuje - moze ktos juz próbował i zechce się pochwalic? :)

patykinio85

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 10
  • Zobacz profil
Odp: Czyszczenie stali nierdzewnej
« Odpowiedź #5 dnia: 01-02-2018, 23:36:53 »
Proponuję pogooglować, to nie gryzie :) Artykułów jest masa o tym jak oczyszczać, zabezpieczać itp


Zabezpieczenia antykorozyjne

Rdza atakuje nie tylko samochody, ale mosty czy inne konstrukcje, które nas otaczają. Te potężne, jak i nieco mniej imponujące wielkością, mogą szybko stracić swój piękny urok oraz funkcje. Walka z rdzą nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego najlepiej zacząć skutecznie zapobiegać procesowi korozji, także w przypadku konstrukcji stalowych. W naszej ofercie mamy zabezpieczenia antykorozyjne, które dostosowujemy do indywidualnych wymagań klienta, zgodnie z obowiązującymi normami i potrzebami danej konstrukcji. Zabezpieczamy wszelkie konstrukcje stalowe, które wymagają nowoczesnych zastosowań. Dlaczego warto skorzystać z naszych rozwiązań? Co takiego zapewniają zabezpieczenia antykorozyjne w przypadku konstrukcji stalowych?
Zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe wykorzystujemy  przede wszystkim w budownictwie. Tworzą one szkielety budynków, hali czy nawet konstrukcje dachów. Stal w takim wydaniu, jest również elementem rurociągów, masztów czy mostów. Każdego dnia korzystamy z takich rozwiązań, pracując w wielkiej hali czy mknąc samochodem po estakadzie, w jednym z dużych miast. Konstrukcje tego typu znajdziemy na naszych posesjach, w formie ogrodzeń czy balustrad.  Stalowe szkielety są narażone na działanie korozji, dlatego niezwykle ważna jest właściwa ochrona. Sama korozja to nic innego, jak niszczenie struktury metalu.  Zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowych są podstawowymi działaniami prewencyjnymi, ponieważ ich niszczenie stwarza realne ryzyko katastrofy. Poprzez cały proces korozji, stal stopniowo ulega degradacji. Niszczeje, a z czasem ubytki te mogą zostać nie tylko zauważalne, ale także odczuwalne przez osoby je użytkujące, czy teren, na których powstały. Konstrukcje stalowe, uszkodzone w wyniku korozji mogą się zawalić, co może okazać się tragiczne w skutkach. Firma Malcon oferuje rożne techniki zabezpieczeń antykorozyjnych, utrzymujące parametry techniczne konstrukcji w wymaganych normach. Nasi klienci mogą bez obaw o swoje bezpieczeństwo, korzystać z obiektów, które są przez nas zabezpieczane. Przy wyborze zabezpieczeń uwzględniamy klasy korozyjności środowiska, zarówno na zewnątrz jak i we wnętrz danej konstrukcji.


W jaki sposób zabezpieczać stal przed korozją?

Malcon oferuje zabezpieczenia korozyjne, które wspomagają konstrukcje, wydłużają ich żywotność oraz zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.  Już na etapie projektowania jakiejkolwiek konstrukcji, stalowej czy też nie, można wykorzystać takie rozwiązania, które zapobiegną ich niszczeniu. Zabezpieczamy także gotowe konstrukcje, wykorzystując do tego najlepsze dostępne rozwiązania.

Stal zabezpieczamy przed korozją poprzez:

    Sposób łączenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych, który przyczynia się do unikania pewnych zachowań stali, zmierzających do jej stopniowego niszczenia. Innym sposobem jest
    Zastosowanie specjalnych substancji, ograniczających szybkość    Takie inhibitory korozji tworzą warstwę ochronną na metalu, co także spowalnia korozję. Inhibitorami są środki chemiczne, które hamują powstawanie rdzy oraz osadu.
    Ochrona elektrochemiczna również okazuje się przydatna w kwestii zabezpieczania stali. Często wykorzystywana jest w takich konstrukcjach, jak rurociągi, elementy mostów czy podobnych obiektów. Ten rodzaj zabezpieczeń opiera się na montażu specjalnych elementów, określanych jako kształtki Kształtki montowane są  na konstrukcji stalowej, by dzięki zachodzącym procesom, móc zapobiec osadzaniu się rdzy.
    Użycie organicznych oraz metalicznych powłok ochronnych, które nakładane są na konstrukcje.

Powłoki ochronne, wykorzystywane w konstrukcjach stalowych

Oferujemy powłoki ochronne, dostosowane do konkretnych konstrukcji stalowych i wszelkich oczekiwań klienta. W naszej ofercie znalazły się takie  rozwiązania ochronne, wykorzystywane w konstrukcjach stalowych, jak:

    farby
    lakiery
    inne tworzywa sztuczne, którymi pokrywa się powierzchnię chronioną danej konstrukcji

W ofercie mamy powłoki cynkowe lub powłoki malarskie. Cynkowe powłoki, ze względu na swój srebrny kolor, rekomendujemy do konstrukcji w tego typu kolorystyce. Do wszelkich konstrukcji o innej barwie, polecamy powłoki malarskie, dostępne w różnych kolorach. Powłoki ochronne nakładamy na konstrukcje przez zanurzanie w ciekłym metalu, wchodzącym w skład wybranej powłoki, lub poprzez natryskiwanie całej powierzchni chronionej. Oferujemy także elektrolizę, czyli użycie napięcia elektrycznego, które zmienia strukturę powłoki konstrukcji stalowych.
Zabezpieczenia konstrukcji stalowych

Zabezpieczając elementy stalowe przed korozją, zawsze  pamiętamy o kilku ważnych elementach, takich jak:

    technologia malowania oraz wszelkich czynności zabezpieczających
    kontrola jakości powłoki
    pomiar grubości czy przyczepności do podłoża
    dokładne pokrycie każdego elementu konstrukcji
    kontrola powłoki podczas przeglądów technicznych obiektów
    renowacja powłok

Malcon zapewnia profesjonalne podejście do każdej konstrukcji z zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Klienci, korzystający z naszych usług mogą liczyć na naszą wykwalifikowaną kadrę i pomoc w temacie zabezpieczania konstrukcji stalowych.
Antykorozja konstrukcji stalowych

Zabezpieczenie antykorozyjne stali opiera się na różnych technikach. Pokrycie stali powłoką ochronną daje gwarancję przedłużenia żywotności konstrukcji. Chroni przede wszystkim przed wodą, gdyż to właśnie wilgoć odpowiedzialna jest za powstawanie osadu i rdzy. Antykorozja konstrukcji stalowych, poprzez wykorzystanie odpowiednich metod zabezpieczających, jest niezbędna, by zapewnić nie tylko dłuższe życie konstrukcji, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkujących z nich osób. Oferujemy przede wszystkim skuteczną ochronę przed niechcianą rdzą, zniszczeniami i ich konsekwencjami. Dajemy klientowi  gwarancję lepszej wytrzymałości, dłuższą możliwość użytkowania, czyli pełną i profesjonalną ochronę, opartą na nowoczesnych rozwiązaniach. Stosujemy rozwiązania dokładnie dopasowane do każdej konstrukcji stalowej. Efektem jest lepsza ochrona i mniej skorodowanych obiektów oraz nieestetycznych elementów otoczenia. Indywidualne dobieramy takie zabezpieczenia antykorozyjne, które zapewniają efekt  końcowy w postaci  estetycznie prezentującego się przez lata obiektu.

Konstrukcje stalowe wymagają zabezpieczenia podobnie jak wszelkie obiekty, wykonane z innych tworzyw. Poprzez wykorzystanie takiej ochrony, jak profesjonalne i idealne dostosowane zabezpieczenia antykorozyjne stali firmy Malcon, każdy most czy nawet konstrukcja o nietypowej formie, może nie tylko prezentować się efektownie, ale pełnić swoją rolę użytkową. Jeśli szukasz metody, która w pełni cię zadowoli, sprawdź ofertę Malcon, która działa 24/h i zadbaj o konstrukcje stalowe wszelkiego typu. Oferujemy takie rozwiązanie, które zapewnią  skuteczną ochronę przed korozją małych i dużych konstrukcji oraz bezcenną satysfakcję na  długi czas. Już dziś sprawdź ofertę firmy Malcon i postaw na wytrzymałość oraz najwyższą jakość usług.

źródło :
http://malcon.com.pl/