Bębny pralek automatycznych

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi Fora Forum eksperta Bębny pralek automatycznych

4 posty - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #1235

    gizmo2382
    Member

    Witam, mam pytanie odnośnie bębnów pralek automatycznych otóż posiadam dość znaczną ilość takich bębnów i z teko co się orientuję są one wykonane ze stali nierdzewnej tylko że jest jeden problem przyciągają one magnes i teraz mam dylemat gdyż chciałem je sprzedać na skupie jako nierdzewkę ale pan stwierdził iż to zwykła stal bo przyciąga magnes i tyle w tym temacie.Próbowałem panu wytłumaczyć iż sąrodzaje nierdzewki które magnes chwyta i te bębny kture posiadam są właśnie z tej stali no ale cóż jak grochem o ścianę.I teraz pytanie czy szukać innego skupu czy nie warto i oddać to na zwykły złom bo wszędzie powiedzą mi to samo? Dodam że bębny leżą już pół roku na dworze i ani grama rdzy na nich nie widać,jestem przekonany na 100% że to nierdzewka tylko nie kwasoodporna.

    #1674

    Dr Jan Żelazny
    Moderator

    Witam. Polecam uda się do innego punktu -w bardziej profesjonalnych wyznają się co to za gatunek stali.

    Dr Jan Żelazny


    Sponsorem naszego eksperta jest firma ZANO Mirosław Zarotyński – producent elementów Małej Architektury wykonywanych ze stali nierdzewnej.

    #1675

    gizmo2382
    Member

    Dzieki za odpowiedz ale nic z tego nie wyszło,byłem w czterech i ciągle to samo: stal nierdzewna magnetyczna po cenie zwykłego złomu i w sumie to tyle w tym temacie.Próbowałem nawet na złomexie w Krakowie i to samo.

    #2668

    marcin
    Participant

    Stary post ale chciałem sprostować temat bo może komuś bedzie przydatny na przyszłość. Stal nierdzewna o właściwościach magnetycznych (tzw. s. ferrytyczna bo zawiera ferryt, który właśnie nadaje jej magnetyczną cechę) jest tania bo nie zawiera dodatku niklu, który jest obecnie drogi i winduje cenę tego rodzaju stali nierdzewnej niemagnetycznej (tzw. austenitycznej) kilkakrotnie w górę. I to właściwie cała tajemnica dlaczego skupy nie chcą płacić (co logiczne) za nią więcej jak za zwykły złom ze stali węglowej, której koszt wyprodukowania jest mniej więcej podobny. To samo dotyczy wszelkich chybryd tzn. elementów wykonanych z obu typów omawianych nierdzewek, np. często zlewy kuchenne są takimi zespawanymi czy zgrzanymi konstrukcjami, które rzecz jasna nie nadają się już do przetopu z zachowaniem odpowiedniego składu chemicznego.

4 posty - od 1 do 4 (z 4)
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź.