Pytanie dot. kapieli solnych

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi Fora Forum eksperta Pytanie dot. kapieli solnych

2 posty - od 1 do 2 (z 2)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #2655

  Rafal Strzelczyk
  Participant

  Szperałem w internecie i znalazłem pasty, które chronią przedmiot przed hartowaniem w kąpieli solnej. Moje pytanie brzmi: Czy one faktycznie chronią te miejsca przed hartowaniem w kąpieli solnej? Przecież kąpiel solna zachodzi w całej objętości przedmiotu. Rozumiem, że można zahartować przedmiot tylko powierzchniowo poprzez kąpiel solną i wtedy faktycznie te pasty mogą działać, ale co jest w przypadku hartowania objętościowego w kąpieli solnej? Tutaj te pasty chyba nie mają zastosowania, racja?

  #2666

  Witam
  Poszukuję blachy o grubości 3-4mm do budowy zbiornika o pojemności około 1200l.W zbiorniku będzie znajdował się roztwór soli spożywczej o stężeniu 25kg/150 l wody / roztwór będzie utrzymywany w temperaturze od -15 do -35 stopni celsjusza. Z informacji do jakich dotarłem wskazuje że do budowy w/w zbiornika będę potrzebował użyć stali duplex.Czy rzeczywiście tylko duplex?Jeśli tak jakie gatunki duplex? jaką min grubość blachy mogę użyć?
  Rozmiar Zbiornika ok. 140cm x 70cm x 90 cm-h.Proszę o zaproponowanie możliwie optymalnego rodzaju stali oraz grubości.Przewiduję żywotność zbiornika na min 10lat eksploatacji. Oczwiśćie cena za materiał jest tu oprócz żywotności jest b. istotnym czynniekiem .

2 posty - od 1 do 2 (z 2)
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź.