zabezpieczanie stali nierdzewnej

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi Fora Forum eksperta zabezpieczanie stali nierdzewnej

This topic contains 1 reply, has 2 uczestnicy, and was last updated by  Dr Jan Żelazny 10 lat, 7 miesięcy temu.

2 posty - od 1 do 2 (z 2)
 • Autor
  Odpowiedzi
 • #30

  astar
  Participant

  Witam.
  Mam pytanie w jaki sposob zabezpieczyc obudowy wykonane ze stali kwasoodpornej ze struktura tzw satyny – stal szczotkowana, przed zabrudzeniami atmosferycznymi i komunikacyjnymi. Elementy wykonane z tej stali eksponowane sa zarowno wewnatrz jak i na zewnatrz i narazone na zabrudzenia zarowno atmosferyczne jak i organiczne. Chodzi o obudowy kioskow multimedialnych ktore sa dotykane przez klientow. Najlepszym rozwiazaniem byloby pokryc jakims trwalym lakierem ktory nie wymaga suszenia w wysokiej temperaturze – kioski sa zamontowane i nie ma mozliwosci ich zdemontowac na czas malowania. I po drugie lakier powinien byc w miare twardy i umozliwiac latwosc zmywania ewentualnych napisow markerami.

  Czekam na odpowiedz i pozdrawiam

  #366

  Dr Jan Żelazny
  Moderator

  Zastosowanie lakieru jako warstwy ochronnej nie byłby trafionym pomysłem. Nawet on, musiałby być konserwowany aby ciągle spełniał swoją funkcję.
  Zdecydowanie polecam zastosowanie specjalistycznych środków do czyszczenia stali nierdzewnej takich firm jak 3M, AUTOSOL lub DURSOL. Zapewnią one ochronę bez konieczności lakierowania, przy założeniu że stosowane będą reguralnie.

  Polecam zastosowanie środka 3M Stainless Steel Cleaner & Polish.
  Jest to kosmetyk, który cechuje się wysoką skutecznością, wzrastająca w trakcie reguralnego stosowania. Pozostawia na czyszczonej powierzchni warstwę ochronną zapobiegając brudzeniu się, między innymi odciskom palców.

  Można również stosować inne środki przemysłowe, w zależności od rodzajów zabrudzeń.
  W przypadku odcisków palców proszę spróbować proste rozwiązanie w postaci wody z mydłem lub detergentem – środkiem do czyszczenia szkła nie zawierającym chlorków.


  Sponsorem naszego eksperta jest firma ZANO Mirosław Zarotyński – producent elementów Małej Architektury wykonywanych ze stali nierdzewnej.

2 posty - od 1 do 2 (z 2)

Zaloguj się, aby dodać odpowiedź.